Výroba domácí přírodní kosmetiky - opalovací krém, balzám na rty a šampon

Zařazeno v kategoriích:

K lektorovi

Město: Brno

Na kurzu si vyrobíme:

  • krém na sluníčko z olejů a másel, které mají přirozený spf faktor a z dle přání i z minerálního filtru oxidu zinečnatého 
  • balzám na rty s kokosovým olejem a kakaovým máslem, s libovolnou vůní, sladký (medový) či tónovaný (koření nebo barevné oxidy)
  • bylinkový šampon šetrný k vlasové pokožce, na míru dle vašeho typu vlasů

Slunce nás léčí, dodává nám dobrou náladu a energii a tak se ho nebojme. K ochraně před spálením používejme vhodné oblečení, správný denní čas a přírodní oleje a minerální filtry. Správná výživa bohatá na chlorofyl a betakaroten pomáhá ochránit pokožku také zevnitř. Do vlastnoručně vyrobeného opalováku si můžeme nakapat i esenciální oleje, které odpudí dotěrný letní hmyz.

Balzámek je nezbytná klasika a v létě obzvlášť. Kakaové máslo i kokosový olej rty vyživí a navíc ochrání před sluníčkem. Vůně, chuť i barva dle výběru :)

Šampon je velké téma, ty běžné pokožku příliš vysušují, vznikají lupy, vlasy se více mastí, hrozí alergie apod. Vyrobíme si jemný bylinkový šampon na míru.

Pokud rádi recyklujete nebo je vám sympatické zero waste (nulový odpad), tak si přineste vlastní obaly (kelímek 100 ml, tubu od rtěnky nebo malý kelímek a tubu od šamponu).

Kurz bude probíhat u mě doma v Medlánkách. Připravím drobné občerstvení a ochutnávku letošních bylinných sirupů a tinktur.

Těším se :)

Radka

 

Popis Osobní rozvoj

K lektorovi
Přidat hodnocení