Vyhledávání v rozsáhlých tabulkách v Excelu

Zařazeno v kategoriích:

K lektorovi

Město: Praha

Práce s rozsáhlými tabulkami

Komu je kurz určen?

Každému, kdo již s Excelem pracuje a zná základy práce se vzorci a funkcemi.

Co se naučíš?

Spoustu věcí, které Ti zjednodušší práci.

Podmíněné formátování

Seznámíme se podrobně s podmíněným formátováním, které Vám umožní získat rychlý přehled o údajích v rozsáhlé tabulce. (Víte, že lze označovat celé řádky či sloupce odpovídající požadovaným kritériím?).

 

Filtr automatický i rozšířený

Budeme se zabývat kritériálními tabulkami, které slouží k pokročilému nastavením filtru. Bez problémů můžeme nastavovat libovolnou podmínku používající logické operátory „nebo“ a „a“.Úžasné je, že svou tabulku můžeme nejen filtrovat, ale vybrané údaje přímo kopírovat na místo mimo filtrovanou tabulku.

Databázové funkce

Kriteriální tabulky používají i databázové funkce, které umožňují provádět výpočty (počet, průměr, minimum, ...) pouze z dat splňujících daná kritéria. Kritéria mohou být zadána pro jiné sloupce, než v kterých se provádí výpočet.

Vyhledávací funkce

Naučíme se používat vyhledávací funkce, které pomáhají zejména při práci s rozsáhlými tabulkami. Můžeme pomocí nich doplňovat automaticky hodnoty z jiných tabulek. Tím si nejen ušetříme práci, ale eliminujeme i možné chyby, které by vznikly při přepisu údajů.

Před tím, než přijdete na tento minikurz, byste měli znát MS Excel minimálně v rozsahu minikurzu

  • Začínáme s MS Excelem.

Tento kurz je součástí cyklu minikurzů

  • Začínáme s MS Excelem,
  • Efektivní práce se vzorci a složitější vzorce,
  • Práce s rozsáhlými tabulkami,
  • Kontingenční tabulky,
  • Práce s grafy a netradiční grafy,
  • Makra bez programování.

Jak kurz probíhá?

Kurz probíhá v počítačové učebně. Každý účastník má svůj počítač. Pokud chceš raději pracovat na svém notebooku, nic tomu nebrání.

Dostaneš k dispozici pracovaní soubory. Při práci s nimi si přímo na kurzu vše vyzkoušíš a samozřejmě si je pak odneseš domu :-). Najdeš v nich i krátký popis postupů, aby se nemusel(a) obávat, že si je nezapamatuješ.

 

Popis Programování

K lektorovi
Přidat hodnocení