Veganství pro zelenáče

Zařazeno v kategoriích:

K lektorovi

Město: Praha

Chcete vědět, co je to seitan nebo robi, překvapit ostatní chutnou večeří z tempehu nebo tofu a v prodejně zdravé výživy se pohybovat se světáckou samozřejmostí a znaleckou jiskrou v oku? Pak jste na správné adrese.

Kurz Veganství pro zelenáče je určený nejen pro ty, kteří alespoň částečně uvažují o bezmasé a obecně zdravější stravě, ale také pro všechny, kteří si chtějí zpestřit jídelníček, rozšířit paletu kuchařských surovin a chutí nebo se prostě dozvědět něco nového. 

Řeč bude o ovocných a zeleninových šťávách, smoothies, rostlinných mlécích, oříšcích a semínkách, klíčení, výrobcích na českém trhu (pomazánky, rostlinné bílkoviny), méně známých surovinách, zkrátka o mých zkušenostech ale i slepých uličkách, které jsem posbíral za devět let intenzivního studování a vlastního zkoumání vegetariánské, veganské a syrové (živé) stravy.

Kromě špetky teorie či spíše doporučení bude kurz zaměřený prakticky - co kde koupit a jak použít/upravit/dochutit. Chybět rozhodně nebudou ochutnávky a určitě zbude dost prostoru pro vaše všetečné dotazy.

Já sám jsem kormidlem směřem ke zdravějšímu a etickému stravování výrazně zatočil téměř přes noc, když jsem byl do té doby klasickým konzumentem tučného, průmyslově zpracovaného a nezdravého jídla se všemi klasickými příznaky - častou únavou, špatnou kondicí a nevalnou imunitou. V lednu 2012 jsem spustil portál o veganské stravě Vegmania.cz, novinky a tipy ze světa výhradně rostlinné stravy můžete sledovat také na facebookové stránce.

 

 

 

Popis Jídlo

K lektorovi
Přidat hodnocení