Úvod do Mindfulness

Zařazeno v kategoriích:

K lektorovi

Město: Praha

Věřím, že mindfulness, tak jak jsem se jej učil, nabízí cestu k většímu porozumění své mysli, emocím, být ve větším kontaktu s vlastním tělem a být tak trochu „nad věcí“.  A věřím, že právě tyto atributy nám pomáhají mít osobní i pracovní život více ve svých rukou a žít spokojenější život.

 

Moje praxe: vedle své již dvanáctileté praxe lektora teambuildingových a seberozvojových kurzů (Česká cesta, Prázdninová škola Lipnice) jsem absolvoval výcvik mindfulness na UMass Medical School Center for Mindfulness (Massachusetts, USA), kde v 70. letech vznikl MBSR program (Mindfulness based stress reduction program) pod vedením Jon Kabat-Zinn a Saki Santorelli. Zde jsem absolvoval 8-týdenní MBSR kurz (Rebecca Eldridge) a 8-týdenní MBSR Fundamental (Carolyn West). Dále jsem prohluboval své zkušenosti v rámci sedmidenního silent retreat (Insight meditation society, USA). Vedle toho je mohou velkou praxí můj každodenní život.

 

Workshop vychází z 8 týdenního MBSR kurzu. Workshop je postaven na vaší vlastní zkušenosti. Během čtyř hodin si vyzkoušíte různé druhy meditací. Budeme o tom, co během meditace probíhá diskutovat a k tomu všemu přidám i trochu teorie. 

Mým záměrem je, abyste si každý sám pro sebe během workshopu pojmenovali:

  • co to je mindfulness,
  • co vám mindfulness může přínést,
  • jak meditovat a jak překonávat obtíže, které při meditaci všichni zažíváme,
  • o co se můžete při meditaci opřít, na co se můžete spolehnout,
  • jak být všímavý při komunikaci (běžné i obtížné),
  • jaký typ meditace vám nejvíce sedí,
  • co z toho, co se zde dozvíte, si chcete odnést dále do vašeho života .

S sebou: pohodlné oblečení, karimatka.

 

Těším se na Vás…

Michal

 

Popis Osobní rozvoj

K lektorovi
Přidat hodnocení