Předporodní příprava - prakticky a názorně

Zařazeno v kategoriích:

K lektorovi

Město: Praha

Kurz vás komplexně seznámí s porodem, šestinedělím a některými (možná vám ještě neznámými) jevy v těhotenství - a to jak ze stránky tělesné tak duševní. Vysvětlím vám základní anatomii pánve a porodních cest, pochopíte, co se s vaším tělem i s miminkem děje při jednotlivých dobách porodních i v období těsně po porodu, dozvíte se, jak o sebe a o miminko pečovat v nelehkém období šestinedělí. Nastíním vám i vývoj dítěte v prvním roce života včetně zavádění prvních příkrmů. Probereme i problematiku ukončení těhotenství císařským řezem, (neprávem obávanými) kleštěmi a vakuumextraktorem a stejně tak i nejčastější těhotenské a poporodní neduhy jako inkontinenci, stehy v porodních cestách, začátky s kojením, zavinování dělohy, psychickou labilitu apod. Z vlastní zkušenosti vím, že nejlepší je praxe, a proto se i já na kurzu snažím o zaměření co nejpraktičtější: Naučíte se se mnou správné dýchání k jednotlivým dobám porodním, ukážeme si základy masáže, kterou vám mohou pomoci partneři, i masáž bříška miminka při "prdících", řeč přijde i na bylinky, které mohou porod urychlit či zpříjemnit, řeknu vám, jak po porodu začít cvičit. Zorientujeme se ve vyšetřeních v těhotenství, v těhotenské průkazce (vysvětlil vám například někdo, co znamenají všechny ty zkratky, které tam máte?) a v dokladech potřebných do porodnice. Dám vám spoustu ryze praktických tipů a informací. Samozřejmostí budou ukázky konkrétních pomůcek, ukázky péče a manipulace s miminkem a tištěné materiály. A šálek kávy nebo čaje navíc. :)

 Co přesně se tedy dozvíte?

1. Důležité věci v těhotenství: Specifika jednotlivých trimestrů a nejčastější těhotenské obtíže, orientace v těhotenské průkazce, vyšetření v těhotenství, výbavička, nutné pomůcky pro maminku, co s sebou do porodnice, co zařídit před narozením miminka, jak se na porod připravit…a mnoho dalšího.

2. Vše o porodu: Kdy odjet do porodnice a jak poznat začátek porodu, I.-IV.doba porodní; praktický nácvik uvolnění pánve, tlačení a dýchání v jednotlivých dobách porodních, možné komplikace (císařský řez, kleště, VEX), epidurální anestezie, nástřih hráze; partner u porodu; ošetření maminky a miminka bezprostředně po porodu…a mnoho dalšího.

3. O šestinedělí: Co se děje s miminkem a maminkou při pobytu v porodnici, první dny doma, psychika a fyzička maminky, strava, hygiena, nejčastější obtíže (inkontinence, stehy v porodních cestách, začátky s kojením, zavinování dělohy, psychická labilita apod.), základní cviky po porodu; kojení včetně techniky a nejčastějších obtíží...a mnoho dalšího.

4. Základy péče o miminko: Přebalování, koupání, hygiena, režim, manipulace, nácvik masáže bříška, základní výbava lékárničky, zásady první pomoci u novorozence a kojence...a mnoho dalšího.

Pro koho je kurz nejvhodnější?

Ačkoliv je kurz nejpřínosnější až od cca. 30.tt (kdy rostou obavy z blížícího se termínu porodu), je vhodný pro těhotné kdykoliv od 14.tt a není k němu potřeba lékařské potvrzení. Pokud se chce přidat i tatínek, není problém, jen by měl být dopředu varován, že některé informace (kolem porodu a období těsně po něm) pro něj mohou být příliš...naturalistické.

Jak kurz probíhá?

Kurz má celkem 9hodin. Probíhá zpravidla 1-2x týdně ve třech částech. Sejdeme se v soukromí ateliéru příjemné kavárny Maňána (Centrum Slunečnice) v Praze na Černém Mostě, dvě minuty pěšky z konečné stanice metra B Černý Most.

 

Nejbližší termíny:

 

Májový kurz:

  • 1.část: út 23.5.2017 od 18:00-21:00 (3h)
  • 2.část: čt 25.5.2017 od 18:00-21:00 (3h)
  • 3.část: út 30.5.2017 od 18:00-21:00 (3h)

Na tento kurz je potřeba se přihlásit do 14.5.2017!

 

Další termín bude vypsán pravděpodobně na srpen či září 2017.

 

Popis Osobní rozvoj

K lektorovi
Přidat hodnocení