Muzikálový workshop pro každého

Zařazeno v kategoriích:

K lektorovi

Město: Praha

Divadlo PETKA uvádí sérii muzikálových workshopů pro dospělé. Vyzkoušíte si dovednosti, které se Vám budou hodit nejen pro muzikálové herectví, ale i pro realizaci v pracovním či rodinném prostředí. Po půl roce dostanete příležitost si v muzikále také zahrát.

Chcete to zkusit? Nabízíme bezpečný prostor, abyste si vyzkoušeli to, co si v běžném životě netroufnete. Může to být něco, co vás dlouhodobě trápí, ale chcete se v tom zlepšit nebo i něco, čemu jste v životě běžně vystavováni, ale necítíte se v tom pohodlně – například když se potřebujete před někým obhájit, někoho se zastat nebo když na vás někdo verbálně útočí.

Každé setkání bude zaměřeno na konkrétní obor muzikálového herectví. V únoru se pak začneme věnovat už jen nacvičování krátkého muzikálu. Je to moderní muzikál psaný pro 8-12ti leté děti, takže zažijeme spoustu zábavy vracením se do našich mladých let a prožitků. I v rámci muzikálu se naučíte spoustu nových dovedností, které Vám určitě pomůžou i v běžném životě.

Workshopy nejsou podmínkou pro účast na nacvičování muzikálu, jsou však velmi doporučované a účastníci workshopů budou mít přednost při obsazování rolí.

 

Kdy a kde?

V říjnu a listopadu, každou středu od 18.00 do 21.00v Prostoru 8, Šmilovského 8, Praha Vinohrady (www.prostor8.cz)Cena: 300 Kč za setkáníPři účasti na všech workshopech je poslední setkání zdarma.

 

4. 10. 2017 - Základní dovednosti

Co je to vlastně "muzikál"?Základy vystupování na jevištiMinihry na seznámení a uvolněníObjevování silných a slabých stránekNastavení vlastních cílů

 

11. 10. 2017 - Rétorika

Letem světem a historiíJak mluvím a jak bych chtěl mluvit?Minihry na rozmluvení a improvizaciDiskuzní kroužekMluvit s lidmi vs. mluvit před lidmi

 

18. 10. 2017 - Gestikulace

Jaké je jeviště bez gest?Pohybové hryZpívání písniček ve skupiněKrátké scénky na procvičení gest

 

25. 10. 2017 - Projev emocí

Emoce mé vs. cizíKonstelační hryProcvičování emocí na jevištiBudování charakteru postavy

 

1. 11. 2017 - Pohyb na jevišti

Scéna jako malířské plátnoJak se cítit pohodlněOsvojování si prostoruSdílení prostoru s hledištěm

 

8. 11. 2017 - Improvizace

Improvizace v běžných situacíchPocit bezpečí při improvizaciImprovizační hryImprovizované divadlo

 

15. 11. 2017 - Zpěv

Pocit pohodlí - kde ho hledat?Odbourávání špatných zkušenostíHry na uvolnění hlasivekHledání vlastního hlasuZpívání sól a duetů

 

22. 11. 2017 - Tanec

Styly tance a co mají společnéhoOdbourávání špatných zkušenostíHry pro uvolnění a pohybNacvičování krátké sestavy

 

29. 11. 2017 - Skupinová synchronizace

Hrát roli vs. hrát divadloTypy osobnostíSimulační/RPG hryModelové situace pro skupinu

Místo a čas nacvičování muzikálu bude upřesněn později.

Popis Osobní rozvoj

K lektorovi
Přidat hodnocení