Kurz tvůrčího psaní pro začínající spisovatele

Zařazeno v kategoriích:

K lektorovi

Město: Brno

Přijďte se naučit hlavní zásady psaní prózy. Ať už píšete romány, povídky nebo fejetony, přijdete si v tomto kurzu na své.

Pro koho je kurz určen?

Kurz je určen především pro účastníky s literárními sklony. Budeme probírat základní stavební kameny prózy, podíváme se na všeobecná pravidla stavby dialogů, tvorbu postav, základy stylistiky, úpravy a autorské korektury a další. Na kurzu budeme pracovat s texty předních českých spisovatelů.

Co konkrétního se na kurzu například dozvíte?

Dostanete třeba úryvek z Babičky a zkusíte ho pomocí zadané metody přepsat tak, aby byl čtivý, nebo se pokusíte změnit pořadí vět ve zcela nesourodém dialogu tak, aby dával smysl. Každé cvičení demonstruje nějakou zásadu psaní prózy.

Co s sebou?

Stačí papír a tužka, případně notebook. Seznam probíraných technik dostanete na konci kurzu.

Bonus

Po kurzu má každý účastník nárok na individuální zpětnou vazbu k jednomu svému textu. Jedná se především o technické (řemeslné) aspekty - nebudu tedy hodnotit funkci a podobně, jen navrhnu úpravy tam, kde je text neobratný nebo zmatený a kde se špatně čte. Na ukázky zpětných vazeb se můžete podívat v doprovodných fotkách.

Proč si vybrat mě?

Kurzů tvůrčího psaní se u nás pořádá celá řada. Proč byste tedy měli přijít právě na ty mé? Třeba proto, že jako jeden z mála lektorů tvůrčího psaní skutečně píšu – zatím mi vyšlo šest knih. Většina ostatních kurzů je bohužel vedena lektory, kteří se o psaní zajímají a hodně si toho o něm přečetli, ale žádnou vlastní tvorbu vám neukážou. Neznamená to, že by vás nemohli nic naučit, ale vlastní zkušenosti jsou zde myslím klíčové. Pokud tedy hledáte někoho z praxe, neváhejte a přihlaste se. Rád se s vámi na některém z kurzů potkám.

Poznámka

Kurzy tvůrčího psaní jsou vždy zaměřeny na konkrétní téma a nijak na sebe nenavazují, obsah některých kurzů se proto může částečně překrývat. Pokud už jste u mě nějaký kurz tvůrčího psaní absolvovali a nevíte, zda by pro vás byl přínosný i další, je lepší se zeptat - rád vám řeknu, jak moc jsou si vybrané kurzy podobné.

Popis Právo

K lektorovi
Přidat hodnocení