Efektivní práce se vzorci v Excelu a složitější vzorce

Zařazeno v kategoriích:

K lektorovi

Město: Praha

Na tomto kurzu nejen uvidíš, ale i prakticky si vyzkoušíš a naučíš, jak pracovat s MS Excelem efektivně. Ať jsi začátečník nebo pokročilý uživatel, určitě se dozvíš něco nového. Slibuju :-).

Jak bude kurz probíhat

Na začátku dostaneš k dispozici pracovní soubory, v nichž najdeš kromě údajů ke zpracování i základní popis pracovních postupů, abys se mohl(a) plně soustředit na práci. Pracovat budeme v pohodové atmosféře. Postupně Tě provedu cestou od jednodušších příkladů k těm složitějším. Vše si prakticky vyzkoušíš. Vše si ukážeme a vysvětlíme, když se budeš potřebovat na cokoliv zeptat, můžeš kdykoliv, ráda poradím. Určitě všechno zvládneš.

Pokud bude kurz probíhat na adrese Lindnerova 1, Praha 8, můžeš pracovat na počítači v počítačové učebně nebo si můžeš přinést svůj. Na adresu Kolmá 3, Praha 9 si budeš muset přinést svůj notebook. Na vlastním počítači je třeba mít nainstalován MS Excel verze 2010 a vyšší. Na obou adresách budeme mít k dispozici dataprojektor, takže vše krásně uvidíš.

Čím se budeme zabývat

  • Ukážeme si, jak vytvářet různými způsoby bloky vzorců. Budeme pracovat s maticovými vzorci, které Vám zajistí, že si omylem nezměníme nebo nesmažete některý v bloku vzorců.
  • Zopakujeme a procvičíme podmíněné výpočty (funkce „když“, logické funkce).
  • Budeme se zabývat složenými funkcemi, kombinovat více funkcí v jednom vzorci.
  • Seznámíme se s některými statistickými funkcemi pro výpočet součtu, počtu, průměru za stanovených podmínek.Budeme pracovat s více listy sešitu najednou.
  • Pomocí názvů buněk a polí zjednodušíme psaní vzorců a jejich přehlednost.

Po absolvování kurzu

Budeš nabitý/á novými znalostmi a kromě zpracovaných dat si ve svých souborech odneseš i krátké poznámky o tom, jak postupovat, aby sis doma mohl(a) vše snadno zopakovat.

Tento kurz je součástí cyklu minikurzů:

Začínáme s MS Excelem,Efektivní práce se vzorci a složitější vzorce,Práce s rozsáhlými tabulkami,Kontingenční tabulky,Práce s grafy a netradiční grafy,MS Excel efektivně 6: Kontrola vzorců, ověření dat, ochrana sešitu, formuláře.

Popis Databáze

K lektorovi
Přidat hodnocení