Docker pro začátečníky

Zařazeno v kategoriích:

K lektorovi

Město: Praha

O mně:

Jmenuji se Ondřej Šika a vyvíjím software pro společnost Slush Pool a zároveň školím. Školím převážně Docker, GIT a ekosystém okolo, kterém s Dockerem velmi úzce souvisí. Další školení naleznete na mém profesním webu bysika.cz a sedu.cz.

O kurzu

Školení Vám připravím na míru, řekneme si základní úvod a poté probereme, jak Docker může nejvíce pomoci Vaší firmě. Najdeme místo, kde s Dockerem můžete začít experimentovat, aby to neohrozilo Vaše aktuální produkční prostředí a zároveň získali cenné zkušenosti s prací a s Dockerem. Poté bychom mohli tento projekt nasadit napříč Vaší firemní infrastrukturou.

Řekneme si, co je hlavní myšlenka Dockeru a proč má smysl jej používat. Ukážeme si základní práci s obrazy a kontejnery, řekneme si rozdíly mezi nimi a jak se jednotlivé kontejnery spouštějí.

Školení probíhá formou workshopu, vše si prakticky vyzkoušíte. Věřím, že praktické zkušenosti jsou to nejlepší, co si můžete z každého školení odnést. Školení probíhají buď v mé kanceláři, při velkém počtu zájemců ve školící místnosti. Při firemním školení samozřejmě mohu přijet k Vám do kanceláře.

Všechny materiály z předchozích školení jsou volně k dispozici na github.com/skoleni-docker a na mém Speakerdeck.

Po absolvování školení obdržíte veřejně auditovatelný certifikát o účasti.

 

 

Popis Administrátor

K lektorovi
Přidat hodnocení