Cestování na hranicích Ligurie a Toskánska

Zařazeno v kategoriích:

K lektorovi

Město: Praha

V mém kurzu se dozvíte, kam se podívat v jedné z nejkrásnějších částí Itálie - na hranicích Ligurie a Toskánska, kde máte všechny poklady této země "jako na dlani". Probereme spolu:

  • Slavné barevné vesničky Cinque Terre, kde se můžete procházet mezi strmými vinicemi, koupat se v azurové vodě národního parku nebo se naučit vyrábět vynikající bazalkové pesto. Jak se tady nejlépe cestuje? Kdy je nejlepší čas na návštěvu? Jak se vyhnout davům?
  • Malebný Záliv básníků, který nejenže inspiroval mj. Lorda Byrona, ale skrývá i tajné legendy o pirátech a bájných zvířatech. Kudy vedou nezapomenutelné výlety lodí? Kam se jet vykoupat? A kde si mohou hrát nerušeně vaše děti?
  • Utajené údolí se středověkými vesničkami Val di Magra, odkud je to coby kamenem dohodil do mramorových hor nad Carrarou, ze kterých čerpal kámen i slavný Michelangelo. Jak se tam dostat? Kam se podívat? Odkud budete mít nejkrásnější výhled na Carraru s minimálním počtem turistů v zádech?
  • A kam se ještě podívat v severním Toskánsku? Slyšeli jste třeba o Lunigianě, Skotsku Itálie? Kam se vydat západně od Cinque Terre? Chtěli byste oslavit narozeniny s Madonou? Anebo se naopak pěšky vydat k opuštěnému opatství?

...všechny tyhle tipy, a mnohem více, se dozvíte v mém kurzu :-) Vedle cestovatelských doporučení pro cestovatele na vlastní pěst, i pro rodiny s dětmi, budete mít možnost vyptat se mě na všechno, co vás v souvislosti s životem v Itálii napadá, jaká je mateřská v cizině, jaké víno si dovézt domů anebo jak se připravují nejrůznější místní speciality - třeba foccacia, předchůdkyně pizzy :-)

Všichni účastníci kurzu dostanou dokument s užitečnými kontakty v oblasti, itineráře mých oblíbených výletů, hry pro děti do auta a se slevou bude možné zakoupit Cestovní deník pro malé cestovatele.

Proč všechno tohle dělám? Protože mi oblast Zálivu básníků a okolí naprosto učarovala. Přistěhovali jsme se sem s manželem a pětiměsíční dcerkou v létě roku 2014 - a od té doby jsme podnikli nesčetně výletů do okolí, poznali místní, jejich tradice a pohled na život. Do Prahy jsme se vrátili až letos na jaře. Z našeho pobytu v Itálii jsem psala blog, který ovšem zdaleka nepojal veškerou pestrost těchto míst - a proto bych se o své zážitky podělila ráda i osobně. Aby měl zkrátka každý možnost prožít parádní dovolenou, jakoby v místě žil odjakživa.

S sebou na kurz si nemusíte brát vůbec nic. Snad jen sešitek na poznámky a klasicky "dobrou náladu" :-)

Popis Administrátor

K lektorovi
Přidat hodnocení