Bioenergetické cvičení

Zařazeno v kategoriích:

K lektorovi

Město: Praha

Téma kurzu: Od vnitřní prázdnoty k vnitřní síle

Seminář je určen především ale nejen pro ty, kteří zažívají pocit prázdnoty. Pro ty, kteří mají pocit, že jim v životě vždy něco chybělo a stále cosi chybí. Často pociťují kromě prázdnoty také ztrátu energie a slabost. Tento pocit vás mohl vést k tomu, že se touha stupňovala a nebo, že jste se toho nadobro vzdali. Přitom vaší silnou stránkou bývá ochota a schopnost reagovat na signály a podněty z okolí, zvláště na projevy druhých lidí s přesností seizmografu.

Cvičení vede k vašemu vnitřnímu posílení. Budeme se zkoušet propojovat s vlastní silou. Budete se postupně cítit a prožívat jako silnější, prohloubí se váš dech a váš krevní oběh se povzbudí.

O kurzu

Cvičení podobné józe je vhodné pro každého. Přispívá k rozpouštění napětí, odbourávání stresu, k povzbuzení životní energie. Jakmile začnete věnovat pozornost svému tělu a budete experimentovat s jednotlivými cviky, brzy zjistíte, že „nemáte“ tělo, ale že „jste“ ve skutečnosti svým tělem. Jedná se o osvobození člověka od jeho psychických a fyzických pout.

Jednoduchým cvičením budeme osvobozovat tělo od nahromaděného napětí a budeme pozorovat odraz této změny v naší mysli. Tělo i mysl jsou neoddělitelně propojený systém a při uvolňování jednoho se uvolňuje i druhé.

Kurz vychází z bioenergetického cvičení a biodynamické terapie.

Jak bude kurz probíhat?

Na úvod se zakotvíme v těle, zrelaxujeme, potom se pomalu rozcvičíme. Následují tzv. stresové pozice - jedná se o delší cviky, kde se uvolňují blokády energie v těle. Závěrečná část je klidová na zažití a případně nějaká mini masáž nebo dotek na opětovně zakotvení prožitku v těle.

Cvičení respektuje fyzické možnosti každého účastníka, probíhají v pohodovém tempu.

Ze cvičení odchází účastníci uvolnění, zrelaxovaní. Někteří si uvědomí propojenost svého těla se svým prožíváním nebo i životními situacemi.

Pro koho je cvičení vhodné a co si vzít s sebou?

  • Kurzy jsou vhodné pro ty, kteří chtějí začít cvičit, ale netroufají si zajít do fitka. Cvičení nabízí bezpečný prostor pro prozkoumání vlastních možností a lepší propojení se svým tělesným prožíváním.
  • Kurzy jsou přínosné pro ty, kteří hledají osobní seberozvoj a uvědomují si, že tělo a psychika jsou neoddělitelné a že prací s tělem můžeme uvolnit i blokády v psychice.
  • S sebou si vezměte: pohodlné oblečení

Proč přijít právě na můj kurz?

Prací s tělem se zabývám již 13 let, kurzy nabízím 9 let. Absolvovala jsem psychoterapeutický vycvik zaměřený na tělo a jednooborovou psychologii.

Popis Osobní rozvoj

K lektorovi
Přidat hodnocení