Angličtina s dětmi Montessori cestou

Zařazeno v kategoriích:

K lektorovi

Město: Lázně Toušeň

Pro koho může být tento kurz:

  • pro aktivní rodiče, kteří mají chuť dopřát dětem přirozené osvojování druhého jazyka v domácím prostředí a předávat jim hravou a přirozenou cestou, co se již sami naučili nebo se učit spolu s dětmi, 
  • pro lektory a učitele s chutí zakomponovat angličtinu do denních činností, zapojit do poznávání všechny smysly a zájmy dětí

Budeme poznávat optimální cesty, jak to udělat, aby byla angličtina součástí společných aktivit, denních čiností, her, poznávání, tvoření, zpívání či čtení a byla pro děti něčím naprosto přirozeným a rádi si k ní našly během dne cestu samy. Aby prvotním cílem nebylo jen osvojení jazyka, ale především příjemně strávené společné chvíle, poznávání světa a rozvíjení doveností. A proč je spousta obav z představování druhého jazyka dětem v raném věku pouze mýty a strašáky.

Montessori principy mi velmi pomáhají a dají se skvěle praktikovat jak při představování angličtiny dětem doma tak např. ve školkách či dětských skupinách. Týkají se několika okruhů, na které se v kurzu podrobněji zaměříme včetně praktických ukázek a videoukázek z práce s dětmi. 

  1. Jak zajistit připravené prostředí a umožnit dětem rozvíjet svůj talent na jazyky.
  2. Jak začlenit angličtinu do smysluplného kontextu.
  3. Jak ji začlenit do pravidelných denních činností.
  4. Jak podpořit smyslové vnímání a vytváření mentálních obrazů.
  5. Jak zajistit pro děti snadný přístup k anglickým materiálům.
  6. Jak následovat zájmy dětí.
  7. Tipy jak být trpělivý a pozitivní.

Prožitkovou formu poznávání si spolu také vyzkoušíme.

Nebude nutné psát si poznámky, účastníci obdrží souhrn z kurzu. 

A jak říká známá lingvistka Anna Lomba: "Let's transform ourselves into facilitators whose role is to prepare “the environment” (as Montessori called it) in order to allow young children work their inner magic with languages."

Těším se na viděnou :-) 

 

Popis Osobní rozvoj

K lektorovi
Přidat hodnocení